Είστε εδώ:ΑΡΧΙΚΗ>ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ>Αθλητισμός>Εντός έδρας νίκη για τη “Santa”

Εντός έδρας νίκη για τη “Santa”

santa copyΗ νικηφόρα πορεία του Ήφαιστου Περιστερίου έλαβε τέλος στην έδρα της Αγίας Παρασκευής, με το συγκρότημα του Δημήτρη Κωνσταντόπουλου να παίρνει την νίκη με 2-0.
Ανώτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα η “Santa” απέδειξε σε ένα ακόμη ματς πως στην έδρα της είναι πολύ δυνατή για οποιονδήποτε αντίπαλο. Έτσι κατέκτησε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα ανεβαίνοντας στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Μόλις στο 7'o λεπτό ο Τσοπανάκος άνοιξε το σκορ για να ακολουθήσει για μια ακόμα φορά ο Βελέντζας στο 55o λεπτό  με κεφαλιά να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Δημήτρης Κωνσταντόπουλος) Τικταπανίδης, Τζίτζης, Παναγόπουλος, Δρόσης, Βελέντζας, Σκούρας (85′ Χατζίου), Ντιντίφας (67′ Μιχαλόπουλος), Μαυροματάκης, Κοβάνης, Τσοπανάκος (52′ Παπαευθυμίου), Μπαλατσούρας (60′ Μπέκος).
ΗΦΑΙΣΤΟΣ (Θοδωρης Τρανος) Σαϊτης, Γεωργίου (46′ Τσιανος), Σφίχτης, Μουρκάκης (81′ Τσαγρής), Ντάτσι, Κιτσόπουλος, Κυριακόπουλος, Χατζηπαναγιώτης, Νησαριώτης, Χίος (77′ Καλαϊτζής), Ζώγκος (46′ Μπότης).