Είστε εδώ:ΑΡΧΙΚΗ>ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ>Αθλητισμός>Νίκη της Ολυμπιάδας στο ντέρμπι με τον Α.Σ.Ε.Δ

Νίκη της Ολυμπιάδας στο ντέρμπι με τον Α.Σ.Ε.Δ

olympiadaΣημαντική νίκη επί του Α.Σ.Ε.Δούκα κατέκτησε η Ολυμπιάδα Αγίας Παρασκευής με 4-2 για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου σάλας.

Η  Ολυμπιάδα υποχρέωσε τον ΑΣΕΔ στην πρώτη φετινή του ήττα με σκορ 4-2στο ντέρμπυ της τρίτης αγωνιστικής της Futsal Super League με τους αθλητές του Γιάννη Μοστριού να ισοφαρίζουν δύο φορές (1-1 και 2-2) αλλά να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες για την ολική ανατροπή.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκαν με 1-0 μόλις στο 2' με τον Πάνου. Στη συνέχεια, οι "μπλε" αντέδρασαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν (1-1) στο 9' με σουτ του Αλιφέρη ο οποίος πήρε το rebound έπειτα από απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα. Ωστόσο, στο 18' ο Συκαράς διαμόρφωσε το 2-1  βάζοντας  τους "Αγίους"  ξανά σε θέση οδηγού (σκορ ημιχρόνου).

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έψαξαν την ισοφάριση και την βρήκαν με διαγώνιο σουτ του Σιούτη στο 22' (2-2) ενώ στο επόμενο λεπτό ο Κάρμης έχασε μεγάλη ευκαιρία για να "γράψει" το 2-3.

Όμως, αυτό που δεν έκανε ο Κάρμης στο 23' το έκανε ο Γαλακτόπουλος για τους γηπεδούχους στο 24' σκοράροντας για το 3-2 και αναγκάζοντας τον ΑΣΕΔ να κυνηγήσει εκ νέου στο σκορ...

Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε από τον Πάνου στο 29' με τον ΑΣΕΔ να χάνει κλασικές ευκαιρίες και την Ολυμπιάδα να πανηγυρίζει ένα σπουδαίο τρίποντο στο ντέρμπυ της αγωνιστικής.