Είστε εδώ:ΑΡΧΙΚΗ>ΠΕΝΤΕΛΗ>Αθλητισμός>Εκτός έδρας θρίαμβος για το Νεοπεντελικό

Εκτός έδρας θρίαμβος για το Νεοπεντελικό

neopentelikosΤο πρώτο του διπλό κατάφερε να πάρει ο Νεοπεντελικός στην Πετρούπολη έναντι της ομάδας της Ειρήνης και μάλιστα με εμφατικό τρόπο . Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν πέντε τέρματα γεγονός που τους έφερε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας . Το σκορ άνοιξε ο Τσώνης με πλασέ στο 17'  ενώ το σκορ του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Λυμπούσης στο 43' ύστερα από ασίστ του Σαγματόπουλου. Με την έναρξη της επανάληψης ακολούθησαν αλλά τρία τέρματα . Αρχικά το 0-3 έκανε και πάλι ο Τσώνης (50'), για να έρθει λίγα λεπτά αργότερα άλλο ένα τέρμα από τον Μαρουλίδη με αριστερό σουτ(63'). Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Τσάκαλο στο 82' . Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα της Πεντέλης που την προσεχή βδομάδα αντιμετωπίζει  τον πρωτοπόρο του ομίλου  Ερμή Ηρακλείου .

Ακόμη αγωνίστηκαν οι Στάππας  , Παπάζογλου,  Μπουλούκος,  Κωνσταντίνου.