Είστε εδώ:ΑΡΧΙΚΗ>ΠΕΝΤΕΛΗ>Αθλητισμός>«Πάτησε κορυφή» ο Νεοπεντελικός

«Πάτησε κορυφή» ο Νεοπεντελικός

FB IMG 1508631926134Αποτέλεσμα που τον έφερε στην κορυφή του ομίλου της Γ' ΕΠΣΑ  του δεύτερου ομίλου πήρε ο Νεοπεντελικός, αφού νίκησε τον Ερμή Ηρακλείου με σκορ 2-1 και μάλιστα με ανατροπή .

Σε ένα παιχνίδι που επικράτησαν οι σκληρές  μονομαχίες, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν νωρίς μπροστά στο σκορ έπειτα από αυτογκόλ που σημείωσε  ο Δαλέκος μόλις στο πρώτο λεπτό του αγώνα μέτα από κακή εκτίμηση και του τερματοφύλακα του

Στο 44' ο Νεοπεντελικός έφερε το παιχνίδι στα ίσια ύστερα από πέναλτι που κέρδισε ο Τσάκαλος και εκτέλεσε ο ίδιος . Το τελικό σκορ διαμόρφωσε λίγα λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού και συγκεκριμένα  στο 86 ' ο Παπάζογλου ύστερα από εκπληκτική ασίστ του Λυμπούση,  με κεφαλιά εν κινήσει , χαρίζοντας έτσι στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς και την θέση της κορυφής.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Νεοπεντελικού αντιμετωπίζει εκτός τον Αστέρα Χαϊδαρίου, με μόνο στόχο μια ακόμα νίκη που θα τον διατηρήσει στην θέση οδηγού .

Αγωνίστηκαν οι : Νικολάου,  Τριανταφύλλου, Δαλέκος, Στάππας, (51 ' Μπουλούκος), Φιλιππής, Γαγάκας , Φιλιππόπουλος(61' Παπάζογλου ) Τσώνης, Τσάκαλος, Λυμπούσης( 89' Κωνσταντίνου ),  Μαρουλίδης (C) (88' Σακελλίων)