Είστε εδώ:ΑΡΧΙΚΗ>ΠΕΝΤΕΛΗ>Αθλητισμός>Διατήρησε το αήττητο ο Νεοπεντελικός

Διατήρησε το αήττητο ο Νεοπεντελικός

neopentelikos amarysia copy copy copy copy copyΜε 2-4 επικράτησε ο Νεοπεντελικός έναντι της ομάδος του Προμηθέα στο  πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου της Γ' ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και με το 0-3 του πρώτου ημιχρόνου έδειξαν να είχαν καθαρίσει από νωρίς το παιχνίδι.

Αρχικά,ο Γαγάκας με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 0-1 στο 24'. Το 0-2 έκανε ο Ντάρλας στο 41',για να έρθει λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 44' ο Αυλακιώτης με αυτογκόλ να γράψει το 0-3 υπέρ της ομάδος του Νεοπεντελικού.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Πεντέλης πέτυχε άλλο ένα τέρμα με τον Ντάρλα. Έπειτα από πάσα του Μαρουλίδη, ο Σαγματόπουλος κινήθηκε όμορφα με την μπάλα στον χώρο, δίνοντας την ασίστ στον επιθετικό του Νεοπεντελικού.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αντιδράσουν καθώς δεν άφησαν ανεκμετάλλευτη την χαλάρωση που έδειξε η ομάδα της Πεντέλης στα τελευταία λεπτά και με δύο γκολ του Βάρφη κατάφεραν να μειώσουν σε 2-4.

Το πρώτο τέρμα σημειώθηκε στο 77' λεπτό , ενώ το δεύτερο στο 89' έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.