Είστε εδώ:ΑΡΧΙΚΗ>ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ>Αθλητισμός>Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Κένταυρος Βριλησσίων και “Santa”

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Κένταυρος Βριλησσίων και “Santa”

kentauros santa amarysiaΜετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο τον ενδιαφέρον των φιλάθλων, Κένταυρος Βριλησσίων και Αγία Παρασκευή αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 για την 8η αγωνιστική της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣΑ.

Ο Κένταυρος ήταν αυτός που προηγήθηκε με 0-1 με τέρμα του Κωνσταντακάκη στο 41ο λεπτό. Με την συμπλήρωσε μίας ώρας αγώνα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 με αυτογκόλ του Βελέντζα.

Οι παίκτες της “Santa” όμως αντέδρασαν και μέσα σε 5 λεπτά έφεραν το παιχνίδι στα ίσα. Αρχικά στο 62ο λεπτό ο Τσοπανάκος μείωσε σε 1-2, και στο 65ο λεπτό ο Λαζόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Στην βαθμολογία μετά από 8 αγωνιστικές η ομάδα Αγία Παρασκευή  βρίσκεται στην 5η θέση με 14 βαθμούς, ενώ ο Κένταυρος Βριλησσίων είναι στην τελευταία θέση με 5 βαθμούς.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Δημήτρης Κωνσταντόπουλος): Παπαγεωργίου, Τζίτζης, Παναγόπουλος (50’ Σκλαβενίτης), Χατζίου, Βελέντζας, Παπαευθυμίου, Ντιντίφας (33’ Λαζόπουλος), Μαυρομματάκης, Κοβάνης, Τσοπανάκος (72’ Δρόσης), Μπαλατσούρας.

​ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ (Άγγελος Εμμανουηλίδης): Θεοδωρίδης, Κουτσούβελης, Γαληνάκης, Ελεζάι, Κολιός, Καμάρας (58’ Μανίκας), Κωνσταντάκης (65’ Δέτσης), Κουλιούρης, Σκεντέρι, Ένσι (82’ Δαραμούσκας), Θεοδωρίδης Γ. (69’ Κανέλλος).