Πολύ καλές επιδόσεις είχαν οι ακαδημίες εκμάθησης κολύμβησης του Ν.Π.Δ.Δ. ΠΕ.Α.Π. Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης στους 1ους Διαδημοτικούς Αγώνες Κολύμβησης που διεξήχθησαν πρόσφατα στο Δήμο Χαλανδρίου. Συνολικά 33 μετάλλια, 16 χρυσά, 10 αργυρά και 7 χάλκινα, κέρδισε η ομάδα του ΠΕ.Α.Π., ενώ συμμετείχαν 28 αθλητές & αθλήτριες γεννημένοι την περίοδο 2001 – 2007.
Η πρόεδρος του ΠΕ.Α.Π. Μαρίνα Πατούλη – Σταυράκη ευχαρίστησε τους προπονητές και τους συνοδούς των ακαδημιών μας για τον επαγγελματισμό τους και την αγάπη που αγκαλιάζουν τα παιδιά, καθώς και για τις σημαντικές διακρίσεις που απέσπασαν για άλλη μια φορά μέσα από τις συλλογική προσπάθεια, αναδεικνύοντας τις αθλητικές αρετές του ευ αγωνίζεσθαι σε καθοδηγητή της ζωής τους. Συνοδοί – Προπονητές Ακαδημιών ΠΕ.Α.Π.: (Γέτα Σουρίδη, Κώστας Δημακόπουλος, Αρβανίτη Μαριάννα, Αλεξανδροπούλου Μαρία, Ελευθερία Μανδάνη)
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΧΡΥΣΑ: Δερμιτζάκης Παύλος 50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΠΑΙΔ.
50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΑΙΔ.
Χουτζισβίλι Γαβριήλ 50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΠ-Α
50μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΠΠ-Α
Δασκαρόλη Χριστίνα 50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΡ-Α
Μανούκα Μαρία 50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΡ 11
50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΡ 11
Χατζηπαύλου Γεωργία 50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΡ 10
50μ. ΥΠΤΙΟ ΚΡ 10
Χαριτωνίδη Ζήνα 50μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΡ 11
Μανούκας Θωμάς 50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΠΠ-Α
Ακρίβος Νίκος 50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓ 11
Γκελεβέση Ειρήνη 50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΠΚ-Β
Κυριακοπούλου Άρτεμις 50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΡ 10
4Χ50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΑΙΔ. & 4Χ50μ. ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ ΠΑΙΔ.
ΧΟΥΤΖΙΣΒΙΛΙ ΓΑΒΡΙΗΛ, ΜΑΝΟΥΚΑΣ ΘΩΜΑΣ, ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΡΜΗΣ & ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
ΑΡΓΥΡΑ: Αποστολοπούλου Μυρτώ 50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΡ 9 // 50μ.ΥΠΤΙΟ ΚΡ 9
Κυριακόπουλος Ερμής 50μ. ΥΠΤΙΟ ΠΠ-Α
Μανούκας Θωμάς 50μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΠΠ-Α
Δασκαρόλη Χριστίνα 50μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΡ-Α
Μωραΐτη Χριστίνα 50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΡ-Α
4Χ50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΡ-Α & 4Χ50μ. ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΡ-Α
ΜΩΡΑΪΤΗ ΘΩΜΑΪΣ, ΜΩΡΑΪΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΔΑΣΚΑΡΟΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΓΚΕΛΕΒΕΣΗ ΕΙΡΗΝΗ
4Χ50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΡ-12 & 4Χ50μ. ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΡ-12
ΜΑΝΟΥΚΑ ΜΑΡΙΑ, ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΤΣΑΤΣΑΡΕΛΗ ΣΟΦΙΑ, ΛΥΓΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΜΙΛΙΑ
ΧΑΛΚΙΝΑ: Ακρίβος Νίκος 50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 11
Μωραΐτη Θωμαΐς 50μ.ΥΠΤΙΟ ΚΡ-Α
Ρόμπορα Πηνελόπη 50μ. ΥΠΤΙΟ ΚΡ 11
Ξάνθης Παναγιώτης 50μ. ΥΠΤΙΟ ΑΓ 9
Λυγκοπούλου Αιμιλία 50μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΡ 12
Ράπτη Ρενάτε 50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΡ 11