Τις αλλαγές που επέφερε η πρόσφατη απόφαση του Οργανισμού Αστικών Συγκοινωνιών Αθηνών στην εξυπηρέτηση των επιβατών με λεωφορείο, γνωστοποιεί ο Δήμος Παπάγου – Χολαργού. Η διαδρομή της νέας γραμμής 409 «Παπάγου- Π. Εθνικής Άμυνας». που προέκυψε από την ενοποίηση των λεωφορειακών γραµμών 409 (Παπάγου – Στ. Εθνικής Άμυνας – Κατεχάκη) και 413 (Παπάγου – Στ. Κατεχάκη – Στ. Εθνικής Άμυνας) καθορίζεται ως εξής:
Αφετηρία: Από Πλατεία Κονίτσης, Φραγκογιάννη, δεξιά Αλευρά Δ., δεξιά Βέρση Κ., αριστερά Κεφαλή Αθ., δεξιά Καρναβία Γ., αριστερά Λάσκου Β., δεξιά Σταυραετού Γ., δεξιά Μπλέσσα Γ., αριστερά Αργυροκάστρου, δεξιά Εθν. Αμύνης, αριστερά Αναστάσεως, αριστερά Μεσογείων, αριστερά Λεωφ. Κύπρου, αριστερά Αρτέμιδος, δεξιά Κορυτσάς, αριστερά Λεωφ. Στρ. Παπάγου Αλ., δεξιά Αναστάσεως, δεξιά Εθν. Αµύνης, αριστερά Μπιζανίου, αριστερά Ελλησπόντου, δεξιά Αργυροκάστρου, δεξιά Γ. Μπλέσσα, αριστερά Σταυραετού Γ., αριστερά Λάσκου Β., δεξιά Καρναβία Γ., αριστερά Καραλή ΑΘ., αριστερά Συνταγµατάρχου Δαβάκη, δεξιά γύρω από την Πλατεία Κονίτσης (Αφετηρία).